Biz de İHA yapıyoruz!

Bizde İHA yapıyoruz. 😎😎

İnsansız hayvan ahırı…

 

750 Başlık, ızgaralı sistem, insansız ahırımızı tamamladık.

Sahibine hayırlı olsun!

 

Sert kış şartlarına rağmen, kısa sürede inşaatı tamamlayıp, bitirdik; içerisine hayvan koymaya başladık.

 

Bazı arkadaşlar soruyorlar, hayvancılık bu kadar kötüyse yeni çiftlikler neden kuruluyor?

 

Cevap:

Biliyorsunuz son üç yıldır ülkemizde kentsel dönüşüm adı altında bir proje başlatıldı. Proje kapsamında eski depreme dayanıklı olmayan, görselliğini kaybetmiş, maliyetleri yüksek binaları yıkıp; yerine yenilerinin yapılması olayına kentsel dönüşüm diyoruz.

Bizde zaten hayvancılık yapan; yahut geniş bitkisel üretim yapabilme imkânına sahip yatırımcılara yeni çiftlikler kuruyoruz. Yeni çiftlik kurduğumuz yatırımcılar zaten eskiden hayvancılık yapan; fakat eski iptidai şartlarda yüksek maliyetlerle çalıştırılan işletmelerde hayvancılık faaliyetlerini yürütüyorlardı.

 

Yükselen işçilik ve enerji maliyetleri sonrası modern fonksiyonel enerji ve İşçilik maliyetleri düşük amortisman hızı yüksek yeni ahırlar tasarlıyoruz.

 

Şu an yatırımını tamamladığımız işletme sahibi, daha önceden 30 yıllık hayvan yetiştiricisidir.

Geniş arazilerde bitkisel üretim faaliyeti olan; kendi kaba yeminin tamamını, kesif yeminin de yüzde ellisini üretebilme kapasitesine sahip. Dolayısıyla bu yatırımcının yeni bir hayvancılık yatırımı yapması gayet mantıklı ve anlamlı bir yatırım olduğunu düşünüyorum.

 

Ülkemizde; hayvancılık politika anlamında istikrarlı yürütülemediği için her beş yılda bir sıkıntılı bir dönem geçirmektedir. Şu anda böyle bir dönemi geçiriyoruz. Maalesef finansal anlamda sıkıntıları olan, yüksek maliyetlerle borçlanmış ve hayvancılıkla alakalı yeterli tecrübesi bulunmayanlar bu sıkıntılı dönemde elenecek…

 

Geriye işini doğru yapan, kendi finans problemini kendisi çözen, öz sermaye ile çalışan, ihtiyacı olan malzemeleri zamanında satın alabilen, ürettiği mamulleri daha yüksek katma değer ile satabilen İşletmeler ayakta kalacak.

 

Açıkçası; biz de gelecek vadeden, gelecek nesillere aktarılabilmesi mümkün olan, alt yapısı sağlam işletmeler kuruyoruz.

 

Sadece işletmelerin inşaatını yapmakla kalmıyor; sağlıklı bir besi yahut laktasyon dönemi geçinceye kadar onlarla ilgileniyor, muhtemel hayvan kayıplarını önlemeye çalışıyor, tecrübelerimizden istifade ettiriyoruz.

 

Böylelikle; yatırımlar daha kalıcı ve daha problemsiz hale dönüşüyor.

 

Çiftlik Kurulumu için arayın.

0 (542) 792 61 08

0 (505) 028 11 46