FINDIK BAHÇELERİNDE BORDO BULAMACI YERİNE COPPAFORT AKILLI SIVI GÜBRE PROGRAMI

FINDIK BAHÇELERİNDE BORDO BULAMACI YERİNE COPPAFORT AKILLI SIVI GÜBRE PROGRAMI

www.esrefsekerli.com

 

Neden Coppafort Akıllı Bakırlı Sıvı Gübre?

CoppaFort uzun süren araştırma ve geliştirme çalışmaları sonucunda üretilmiş bir sıvı gübredir. İçerdiği suda çözünür bakır ve koruyucu takviye katkı maddeleriyle bitkilerinizi bakteriyel ve mantari hastalıklara karşı da koruyucu özelliği vardır. İçerdiği katkı maddeleri ve koruyucular etkisinin günlerce sürmesini böylelikle sistemik etkisiyle bahçenizde ve tarlanızda mantar ve bakterileri baskılayarak hastalıkların yayılmasına mani olur.

www.esrefsekerli.com

Bordo bulamacı yerine güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Bordo bulamacından farklı olarak, CoppaFort diğer tarım ilaçları ve gübrelerle karıştırılıp uygulanabilir ve ilaçlama maliyetlerini düşürür. Özellikle şu günlerde fındık bahçelerinde ilaçlama yapacaklar için CoppaFort uygulaması aşağıdaki gibi yapılabilir:

  1. BİRİNCİ UYGULAMA: Sonbahar aylarında yaprakların 3/4’ü döküldüğünden itibaren coppafort uygulaması yapılabilir. CoppaFort içerdiği bakırın yavaş salınımıyla uzun süre ortamda kalarak bakteriyel ve mantari hastalıklardan korur. Bordo bulamacı yerine diğer meyve ağaçlarında olduğu gibi fındık bahçelerinde de güvenle kullanılır. Ağaçların ve çevre şartlarının durumuna göre 100 litre suyla 300-400 cc CoppaFort karıştırılarak uygulanır. Kış uygulamalarında yine bahçenin durumuna göre doz bir miktar artırılabilir. (Bahçenin durumuna göre en uygun dozlara ait teknik destek için firmamızla iletişime geçebilirsiniz).

www.esrefsekerli.com

 

  1. İKİNCİ VE ÜÇÜNCÜ UYGULAMA: Fındık yetişen bölgeler çok yağış aldığından mantari hastalıklar için oldukça elverişli ortamlar oluşur. Bu nedenle sadece kış aylarında yapılan uygulama yeterli olmayabilir. Daha iyi sonuçlar için ikinci uygulama gözler uyanmadan 20 gün önce yapılmalıdır.  

www.esrefsekerli.com
 

  1. ÜÇÜNCÜ UYGULAMA ise gözler uyanmadan 10 gün önce 100 litre suya 300-400 cc CoppaFort ile yapılmalıdır.

www.esrefsekerli.com
 

  1. İLAVE UYGULAMALAR: Bahar aylarında yapılacak uygulamalarda CoppaFort ile çinko ve bor katkılı NitroZinc Fort ve PhosZinc Fort akıllı sıvı gübrelerini de karıştırıp hem ağacın tacını geliştirmek hem de meyve tutumunu artırmak mümkündür. Meyve tutumunu artırmak için baharda gözler uyanmadan 20 gün önce 100 litre suya 300-400 cc PhosZinc Fort ile CoppaFort karıştırılarak meyve tutumunu, yine gözler uyanmadan 10 gün önce de 100 litre suya 300-400 cc NitroZinc Fort ile CoppaFort karıştırılarak uygulanmasıyla da ağacın taç gelişimi takviye edilir. Bitki gelişmesi için çok önemli minerallerden çinko ve bor katkılı bu gübrelerle beraber bakırlı CoppaFort uygulanması meyve verim ve kalitesinde artış sağlayacağı gibi bitkinin kuraklık ve sıcaklık gibi çevre streslerine karşı da dayanımını artıracaktır.

www.esrefsekerli.com

Yukarıdaki verilen bilgiler tavsiye amaçlıdır. Akıllı sıvı gübreler takviye amaçlıdır ve katı/granül gübrelerin yerine kullanılması önerilmemektedir. Kullanımdan kaynaklı problemlerden korunmak için lütfen etiket bilgilerine dikkat ediniz. En iyi sonuçları almak için diğer tarımsal uygulamaları (toprak işleme, sulama, budama, yabancı ot kontrolü, zararlılarla mücadele vs.) da özenle yapmak gerekir. Uygulamaların takibi, dozaj ve diğer teknik destekler için lütfen iletişime geçiniz.

Hayırlı ve bereketli bir sezon dileğiyle…

Prof.Dr. Mustafa ERAYMAN

E-mektup: merayman@esrefsekerli.com
Web: https://www.esrefsekerli.com

Çağrı merkezi Tel: +90212 709 4610.

Whatsapp servis hatları:

https://wa.me/905551404610  Onur

https://wa.me/905551404617  Burak

https://wa.me/905551404611  Selçuk

https://wa.me/905551404619 Hacı Vehbi

https://wa.me/905551404615  Fatih.

https://wa.me/905551404614  Mustafa

https://wa.me/905523904620 Taner

 

#bordobulamacı #bakırsülfat #atarsınfortolursunlort #esrefsekerli #esrefsekerligübre #yaprakgübresi #bitkibesleme #sıvıgübre #humifort #phoszincfort #nitrozincfort #potasfort #calcifort #coppafort #hümikasit #fülvikasit #humikasit #fulvikasit #meyvecilik #sera #seracılık #bağ #bağcılık #zeytincilik #zeytin #gelecektarımda #tarımdakal #çiftçi #tarımheryerde #tarımdabaşarı