Reygras ne zaman ekilir?

REYGRAS NE ZAMAN EKİLİR? 

 

LOLLİUM MULTİFLORUM NE ZAMAN EKİLİR? İTALİAN RYEGRASS NE ZAMAN EKİLİR?
İTALYAN ÇİMİ TOHUMU NE ZAMAN EKİLİR? SÜT OTU NE ZAMAN EKİLİR?

Her ne kadar başlıkta yazılı olan tüm terimler aynı ürünü işaret ediyor gibi görünse de Eşref Şekerli Reygras Tohumu diğer yerli ve ithal tohumlardan ot verimi ve biçim sayısı bakımından öne çıkmaktadır. Ülkemiz iklim şartlarına en uygun tohum Eşref Şekerli Reygras Tohumudur. 

 

Gelelim Reygras tohumunun ne zaman ekileceği konusuna, 


Özetle ılıman olan bölgelerde sonbaharda ekilir. Kışı sert geçen bölgelerde ilkbaharda ekilir.

 

Serin ve bol yağışlı bölgelerde ilkbahar ekiminin mümkün olduğunca erken yapılması gerekmektedir. Diğer bir ifade ile ekim zamanı Ege, Akdeniz, Karadeniz ve Marmara bölgelerinde Eylül-Ekim ayları, Orta ve Doğu Anadolu bölgelerinde Ağustos sonu Eylül başı ya da Mart-Nisan aylarıdır. Yani kışı sert geçen bölgelerde erken ilkbaharda veya kışa güçlü girmesi için yaz sonunda ekilir. Kış soğuklarının erken gelmediği Ege, Akdeniz, Marmara ve geçit bölgelerinde sonbaharda ekilmesinde yarar vardır. Akdeniz ikliminin hakim olduğu bölgelerimizde ilkbaharda yapılan ekimlerde, erken gelen yaz kuraklığı ve yüksek sıcaklıklar reygrasın erken başaklanmasına ve düşük ot verimine sebep olabilir.

 

1 Eylül 2019 itibariyle yurt genelinde reygras için sezon başlamıştır. Henüz tanışmamış olan çiftçilerimizin bu ürünle bir an önce tanışıp tecrübelerini bizlerle paylaşmalarını ümit ediyoruz. Eşref Şekerli Reygras Otu Tohumu 25kg, 10kg ve 4 kg olarak satışa sunulmaktadır. Kargo ve KDV ücretleri tarafımızdan karşılanmaktadır. Ücretiz teknik destek hizmetimiz vardır.

 

0 212 709 4610 (Eşref Şekerli Çağrı Merkezi, Sipariş, Teknik Destek ve Danışma Hattı)
0 555 140 4610 (Eşref Şekerli Whatsapp ile kolay sipariş ve destek hattı) Tıkla mesajlaş

0 555 140 4611 (Eşref Şekerli Whatsapp ile kolay sipariş ve destek hattı) Tıkla mesajlaş
 

 

25 kg ambalaj için için tıklayın. 
10 kg ambalaj için için tıklayın. 
4 kg ambalaj için için tıklayın. 

 

Reygras Ne Zaman Ekilir videosunu izleyebilirsiniz.